Novinky
26. duben, 2020 Projekty bezpečně i během korona-krize
8. leden, 2020 80% vloupání je náhodných, zabrání tomu rolety?
doprovodné foto

Podle statistik vedených kriminalisty nejen v ČR, je většina vloupání do rodinných domů (některé statistiky uvádějí až 86%) nepřipravených a víceméně náhodných. Zloděj v tomto případě „řeší" naléhavou potřebu peněz a ani neočekává, že by se mu jich podařilo ukrást opravdu velké množství. Za potřebou peněz může stát drogová či jiná závislost, dluhy, atd. Toto vloupání se vyznačuje tím, že se zloděj snaží nalézt nejslabší místo v domě, což většinou bývají okna a dveře. Příliš si neláme hlavu ani s elektronickým zabezpečením domu a spoléhá na to, že uteče dřív, než přijede elektronikou přivolaná zásahová jednotka ochrany budov. Celá „akce" mu tak po rozbití okna může trvat jen několik málo minut.

Tento typ vloupání do domu můžeme velmi účinně ztížit tím, že před okna umístíme venkovní stínění, především předokenní hliníkové rolety. Situaci tomuto zloději trochu zkomplikujeme i venkovními žaluziemi, ale ty se mohou např. s pomocí ostrého nože relativně snadno překonat. To rolety jsou jiná záležitost. Jejich lamely vytvářejí při stažení neprostupný ochranný pancíř, který lze sice hrubým násilím překonat, ale ne snadno a ne rychle. Náš zloděj ztrácí při pokusu zdolat roletu pro něho zásadní časovou výhodu. Pokud to rovnou nevzdá, tak se mu roletu s pomocí ručního nářadí podaří překonat po cca 10 min. Jenže, v tu dobu právě přijíždí zásahovka a vloupání neúspěšně končí.

Bezpečnostní úroveň rolet a tím i čas nutný pro jejich překonání je možné různými úpravami zvyšovat. Rozumnou kombinaci zvýšené bezpečnostní úrovně a přijatelného navýšení základní ceny nabízí například roleta PRO-OP, nebo PRO-SECURITY.
 
17. říjen, 2018 Nová zelená úsporám - dotace na venkovní stínění!

Program Ministerstva životního prostřední Nová zelená úsporám patří k nejefektivnějším programům v ČR zaměřeným na úspory energií v rodinných a bytových domech. Záměrem programu je dosáhnout úspory energie v konečné spotřebě a stimulovat ekonomiku ČR s dalšími sociálními přínosy (např. zvýšení kvality bydlení občanů, zlepšení vzhledu měst a obcí, nastartování dlouhodobých progresivních trendů).

V rámci aktuálně vyhlašovaného programu je možné zažádat o dotace na venkovní stínící techniku v rámci oblasti podpory A - zateplení rodinných domů.

Na co se dotace pro rodinné domy poskytuje?


Jednou z novinek v programu je získání dotace na venkovní stínicí techniku – s ručním ovládáním částkou 500 Kč/m2 stíněné plochy okna, s inteligentním automatickým ovládáním částkou 1 000 Kč/m2.
 

Kdo může žádat o dotaci?

Žádat může každý vlastník nebo stavebník rodinného domu, a to jak fyzická osoba, tak i právnická osoba.
 

Kdy se může žádat o dotaci?

Příjem žádostí probíhá kontinuálně až do 31. prosince 2021. Žádost můžete podat před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací.
 

Jak žádat o podporu?

Žádosti o dotaci se přijímají elektronicky, formulář žádosti je umístěn na webových stránkách www.novazelenausporam.cz. Žádat můžete před zahájením, v průběhu nebo po dokončení prací.
V pondělí 15. října 2018 byla spuštěna nová aplikace pro příjem žádostí v programu Nová zelená úsporám, a to na adrese https://zadosti-nzu.sfzp.cz. Od tohoto data bude možné požádat o dotaci výhradně prostřednictvím tohoto rozhraní. Stávající verze aplikace bude i nadále zachována pro žadatele, kteří své žádosti podali před 15. říjnem 2018.Zvýhodnění pro žadatele z Ústeckého, Karlovarského a Moravskoslezského kraje a majitele památkově chráněných objektů.
 

Základní podmínky Programu

 • - Podpořená opatření mohou být provedena dodavatelem nebo svépomocí. 
 • - Žadatelem o dotaci je vždy vlastník rodinného domu
 • - Dotace se vztahuje pouze na budovy, u nichž byla podána žádost o stavební povolení (či ohlášení stavby) před 1. červencem 2007
 • - Na jeden rodinný dům lze uplatnit jen jednu žádost, ta může obsahovat kombinaci různých opatření (například zateplení, výměnu zdroje tepla a instalaci solárních panelů). 
 • - Podpořená opatření je třeba dokončit do 24 měsíců ode dne akceptace žádosti. 
 • - Rozhodné datum pro stanovení způsobilosti výdajů je max. 24 měsíců před datem evidence žádosti. 
 • - Při provedení prací svépomocí a instalace stínicí techniky je rozhodným datem pro stanovení způsobilosti výdajů  září 2018 včetně.

Bližší informace o programu nejdete v přiloženém letáku ke stažení ZDE.
13. duben, 2018 Projektant není bůh, někdy prostě neví...
Opravdu musí být již všechno před započetím stavby naplánované? Něco přece jen ne!
 
V přívalu nových informací, které nás zavalí, když začínáme stavět svůj vysněný rodinný dům, je těžké se rychle zorientovat. V tu chvíli jsme rádi, když některé rozhodnutí můžeme alespoň o několik týdnů odložit.
Nový univerzální překlad z dílny firmy Wienerberger a rolety PRO-VARIO UNI-R, nebo žaluzie PRO-VARIO UNI-Z přesně takovou situaci řeší.
Díky univerzálnosti překladu se můžeme rozhodnout opravdu až na poslední chvíli.
TEST, který vám napoví, který z výrobků je pro vás vhodnější, naleznete zde.

6. duben, 2018 Rolety i žaluzie do překladu POROTHERM
Víte, že si do univerzálního překladu POROTHERM můžete objednat rolety i žaluzie?

Konečně řešení, které vám umožní v klidu si promyslet, zda chcete rolety, nebo žaluzie!
Jednotlivé části stínícího zařízení se instalují až v době montáže oken.

TEST, který vám napoví, který z výrobků je pro vás vhodnější, naleznete již brzy na našich stránkách!

Kliknutím na typ výrobku si otevřete další informace o roletách PRO-VARIO UNI-R  a žaluziích PRO-VARIO UNI-Z. 
29. září, 2016 Řetězová žaluzie - královna venkovního stínění
Ve světe stínící techniky se na místě královny nyní usadila venkovní žaluzie, která je nejčastěji nazývána žaluzií řetězovou.
 
Jedná se o venkovní žaluzii s bezpečnostními prvky, která dokáže objekt skutečně chránit před násilným vniknutím. Veškeré ovládací a bezpečnostní součásti jsou skryty ve vodících lištách (tedy nejsou přístupné). V uzavřené poloze žaluzie s ní není možné zvenku vůbec manipulovat.
Zcela jiný tvar žaluziové lamely pak zajistí uzamčení, a to zcela bez mezer.
 

 
Řetězová (nebo také titanová) žaluzie je navíc velmi hezká. Působí nadčasově a neotřele, a to nejen na moderních budovách. Korunuje výhody venkovního stínění a dokáže dokonce úžasně doplnit originální styl svého majitele!
 
Rádi Vám zodpovíme Vaše dotazy. Kontaktuje svou pobočku PROALU ještě dnes. 


 
 
28. červenec, 2016 Jak připravit stavbu na venkovní stínění?
Ve fázi projektu domu je dobré naplánovat také prostor pro venkovní stínění.

Pokud uvažujeme o této velmi příjemné součásti vybavení domu, pak je třeba zvolit vhodný, roletovo/žaluziový překlad.

​Nejužívanějšími překlady na české trhu jsou překlady Heluz a Vario, které již konstrukčně poskytují prostor nad okenním otvorem.

​Novinkou je roletovo/žaluziový překlad PRO VARIO UNI, který za spolupráce naší společnosti vyvinula společnost Wienerberger. Tento překlad přináší možnost zpětné volby, tedy zda pro stínění použít  venkovní roletu anebo žaluzii.

​Překlad PRO VARIO UNI získal v roce 2016 Zlatou medaili na stavebním veletrhu v Brně 

Na procesu vývoje překladu PRO VARIO UNI jsme se aktivně podíleli, jsme renomovaným partnerem společnosti Wienerberger. Jistě najdeme řešení vyhovujícího stínění i pro Váš dům!


​Zeptejte se nás na podrobnosti, jsme Vám k dispozici.

Kontakty  
14. červen, 2016 Hledáme montéry stínící techniky
Hledáme zručného kolegu pro montáže venkovní stínící techniky a garážových automatických vrat.

Nový kolega bude pracovat v mladém kolektivu ve 2-členné montážní skupině, kde jeho mzda bude přímo závislá na kvalitě a množství provedené práce. Kolegu do nového oboru důkladně zaškolíme. Služební vůz bude moci po dohodě použít i k cestě do a ze zaměstnání, dalšími benefity jsou mobilní telefon a tablet i pro soukromé použití.

Velkou výhodou je vyučení/vzdělání v oboru elektro (výhodou je vyhl.50.), ŘP sk.B. a bydliště s dobrou dopravní dostupností do Vestce - žádný z uvedených bodů ale jistě není podmínkou!

Podmínkou jistě je svědomitý a poctivý přístup k práci, důslednost a odpovědnost při řešení samostatných úkolů, manuální zručnost, ochota cestovat za jednotlivými zakázkami v regionu Praha a Středočeský kraj a nekonfliktní vystupování. Tato pracovní pozice je vhodná i pro absolventy učebních oborů / SPŠ elektro, bez praxe.

Nástup je možný ihned. 

Životopis je nezbytnou podmínkou přijetí - zašlete jej prosím na e-mail kleknerova@proalu.cz,
pro více informací volejte nejlépe na 725 867 803.

Těšíme se na Vás, 
Vaše Proalu

Chcete vědět o Proalu více? Podívejte se na naše videospoty
 
20. duben, 2016 Jaké jsou výhody screenových rolet?


Screenové rolety jsou nejmodernějším prvkem venkovního stínění,
v porovnání s pevnou roletou či venkovní žaluzií pak screenová rolety vykazuje následující výhody:
 
 • Jde o velmi dekorativní součást domu – nabízí se široká a pestrá paleta barev
 • Screenové rolety poskytují jak sluneční tak tepelnou ochranu – v závislosti na typu látky
 • Screenová roleta minimalizuje odrazy na monitorech / obrazovkách
 • V případě screenových rolet v zipových lištách (ZipTex) je vykazována extrémní odolnost vůči větru

Další přednosti screenové rolety:
 • Možnost zastínění velkých ploch
 • Účinná ochrana proti hmyzu a škůdcům
 • Používané tkaniny odpuzují vodu a nečistoty a jsou odolné proti UV záření
 • Jednoduchá instalace


 
Další fotografie můžete vidět ve starším článku.
 
Pro screenové rolety je v čestině také využíváno výrazů látkové venkovní rolety, skrínové rolety, skrenové rolety, skreanové rolety apod.
 

 
29. únor, 2016 Fotografie z natáčení videospotů

Vážení klienti, 

připravujeme pro vás celkem dva videospoty, které vám objasní některé funkce stínící techniky, ale i struktury naší firmy.

Jsme totiž mladí, vstřícní a až k uzoufání sympatičtí!

Podívejte se, jak to vypadalo v pátek 26.2. 2016 v naší pobočce ve Vestci u Prahy.Celkem dva videospoty (Image spot, Product spot) zveřejníme mimo jiné na našich webových stránkách, a to v průběhu letošního jara.  

18. leden, 2016 Staňte se členem teamu PROALU! Hledáme montéry!
Hledáme zručného kolegu pro montáže venkovní stínící techniky a garážových automatických vrat.

Nový kolega bude pracovat v mladém kolektivu ve 2-členné montážní skupině, kde jeho mzda bude přímo závislá na kvalitě a množství provedené práce. Kolegu do nového oboru důkladně zaškolíme. Služební vůz bude moci po dohodě použít i k cestě do a ze zaměstnání, dalšími benefity jsou mobilní telefon a tablet i pro soukromé použití.

Podmínkou je vyučení/vzdělání v oboru elektro (výhodou je vyhl.50.), ŘP sk.B. a bydliště s dobrou dopravní dostupností do Vestce.

Od nového spolupracovníka očekáváme svědomitý a poctivý přístup k práci, důslednost a odpovědnost při řešení samostatných úkolů, manuální zručnost, ochotu cestovat za jednotlivými zakázkami v regionu Praha a Středočeský kraj a nekonfliktní vystupování. Tato pracovní pozice je vhodná i pro absolventy učebních oborů / SPŠ elektro, bez praxe.

Nástup je možný ihned. 

Životopis je nezbytnou podmínkou přijetí - zašlete jej prosím na e-mail boruta@proalu.cz,
pro více informací volejte nejlépe na 251 810 040.

Těšíme se na Vás, 
Vaše Proalu

Více informací o společnosti Proalu


 
11. leden, 2016 Zimní sleva až 35% - časově omezeno!
Vážení klienti, 
právě v těchto dnech jsme schopni Vám nabídnout maximálně možné slevy na stínění Vašeho domu či bytu. 
Na venkovní rolety aktuálně poskytujeme slevu až 35%, na venkovní žaluzie pak 20%. 

Nebyl nikdy lepší čas na pořízení rolet či žaluzií, čím dříve nás budete kontaktovat, tím lépe! 

Připravte se včas na tropické léto, zavolejte nám ještě dnes! Nejste si jisti s výběrem stínění? Máte jakýkoliv dotaz?

Jsme tu pro Vás - zavolejte nám nebo vyplňte kontaktní formulář.
Rádi Vám vyjdeme vstříc. 

 
 •  
 • Nabídka je časově omezena - smlouva o dílo musí být podepsána nejpozději do 30.4.2016;
  montážní práce se pak musí zahájit do do 31.5. 2016. 

   
 •  
18. prosinec, 2015 PF 2016
9. prosinec, 2015 Rolovací vrata od firmy PROALU
Výhody různých typů garážových vrat od firmy Proalu

Firma Proalu dodává několik typů garážových vrat, jistě má vhodné řešení i pro naplnění té Vaší představy garážových vrat.Kromě sekčních vrat od výrobce Hörmann nabízí následující typy vrat rolovacích, která jsou především kvůli využití nejmodernějších technologií a kvalitních materiálů jistě dobrou investicí.Dobře zvolenými garážovými vraty můžete doplnit tvar a design Vašeho domu, díky vratům od  společnosti Proalu budete mít před garáží více volného prostoru než v případě použití vrat výklopných nebo křídlových.Naše vrata jsou vybavena nejmodernější technikou, pohony a zabezpečením. Ovládají se pohodlně a komfortně dálkovým vysílačem, zároveň jsou nejlepší ochranou pro Vaše auto.

Vrata pod strop

Vrata pod strop jsou ideálním řešením pro garáže s nízkou výškou vjezdového otvoru.Výhody vrat pod strop
 • stačí 6cm mezi stropem a vraty
 • umístění motoru je na boční straně
 • možnost pořízení dálkových ovladačů
 • jednoduchá montáž
 • na stropě není středová lišta, která obyčejně brání v úplném otevření kufru nebo střešních boxů
 • odolnost proti vloupání sériově dodávanou pojistkou proti nadzvednutí
 • zakázková výroba různých rozměrů (maximální rozměr 363,5cm šířka, 300cm výška)

     


Rolovací vrata PRO ROLL77

Vrata se navíjejí na hřídel do schránky, která je zevnitř či zvenku garáže, celý strop tak zůstává volný.Hlavními výhodami rolovacích vrat PRO ROLL77 jsou nároky na rozměry –
šíře vrat je možná až do 6,5 metru, celková plocha vrat 20m².
 
 
 
4. prosinec, 2015 PROALU - vánoční provozní doba
Vážení zákazníci, obchodní přátelé, 
v období vánočních svátků nejsme k dispozici. 

Kontaktovat nás můžete na všech našich pobočkách do pátku 18.12.2015.

Přejeme vám krásné prožití Vánoc a budeme se opět těšit od pondělí 4.1.2015.

Vaše PROALU

kontakty na všechny naše pobočky 
24. listopad, 2015 PROALU má regionální zastoupení v 10 krajích
Naše kompletní služby v oblasti výroby a dodávky stínící techniky nabízíme aktuálně 
v 10 krajích České republiky;
našeho regionálního zástupce nyní najdete ve 33 městech

Na stránce kontakty najdete přehlednou mapku, která Vám pomůže se lépe zorientovat. Po přiblížení svého regionu pak zřetelně vidíte, kde jsme Vám nejblíže.

Pomocí formuláře nás pak velmi snadno a rychle kontaktujte. 

Stránka kontakty

Těšíme se na poptávku, Vaše Proalu
29. říjen, 2015 Screenové rolety – zůstaňte v kontaktu s okolím
Největší předností aplikací screenových rolet je možnost průhledu do okolního prostředí.

Screenové rolety (často nazývané zkráceně screeny) jsou stále častěji využívaným druhem stínící techniky, která se umísťuje na venkovní straně oken nebo prosklených stěn.Díky screenovým roletám je možné snadno zastínit i nestandardní velikosti ploch, zastínění screenovými roletami je tedy aplikovatelné i na atypické plochy origin álních, stylových prostor. 


 
Venkovní screenové rolety jsou vhodné jak pro obytné, tak i pro administrativní budovy;

dále pro zpříjemnění prostředí zimních zahrad, altánků nebo třeba zahradních domků.


 
Poříďte si screenové rolety!

a
 
 • Ušetříte na energii!
 • Ochráníte se proti větru, hmyzu, dešti a prachu!
 • Můžete si dle své nálady snadno regulovat světlo ve svém domově!
 • Dostanete nejmodernější druh stínění; a to s 5ti letou zárukou!
 

Zeptejte se nás na podrobnosti, jsme tu pro Vás –

rychlý kontakt – 800 155 000


 
 
  
22. září, 2015 PROALU garantuje nejlepší ceny rolet...
... za levnější nabídku Vám zaplatíme ​10%!

Společnost PROALU nyní garantuje nejlepší ceny všech typů rolet dodávaných včetně montáže, na dům nebo byt. Garance platí pro případ, že zákazník jedná se společností PROALU o dodání rolet a nalezne v nabídce jiného dodavatele srovnatelnou levnější nabídku.

V takovém případě bude cena rolet snížena na úroveň této levnější nabídky, nebo bude zákazníkovi vyplacena prémie ve výši 10% z rozdílu mezi oběma nabídkami.​


     Za srovnatelnou nabídku se považuje taková nabídka rolet, která je srovnatelná z hlediska následujících parametrů:


·         množstvím rolet
·         rozměry rolet
·         členěním rolet (navržení společné rolety pro 2 okna)
·         množstvím elektromotorů
·         vlastnostmi elektromotorů
·         způsobem ovládání (lokální, centrální, radiové)
·         typem rolet ( tvar schránky, způsob instalace)
·         typem použitých hliníkových lamel (především tloušťky stěny)
·         konstrukčním provedením rolet (aretované lamely, těsnící prvky)
·         materiálovou skladbou rolet (profily a odlitky z ušlechtilého hliníku)
·         barevností
·         nadstandardní výbavou rolet (např. integrované sítě proti hmyzu, bezpečnostní závěsy)


   Posuzují se pouze nabídky společností – právnických osob, vyrábějících nebo dodávajících předokenní rolety, které tuto činnost veřejně deklarují a tyto informace jsou veřejně dostupné (např. na internetu, v telefonních seznamech, inzercí v tisku, letácích apod.), nikoli soukromé nebo jiné nabídky. Srovnávací nabídka musí být doložena ze strany zákazníka oficiální nabídkou jiného dodavatele v listinné podobě. Před vyplacením provize předkládá zákazník kupní smlouvu uzavřenou mezi ním a tímto dodavatelem.

Možnost vyplacení prémie zaniká okamžikem vyrovnání nabídek, nebo uzavřením kupní smlouvy nebo smlouvy o dílo mezi společností PROALU a zákazníkem.
 
1. září, 2015 Interiérové stínění nejsou jen vnitřní žaluzie
Přemýšlíte-li o interiérovém neboli vnitřním stínění Vašeho domova, doporučujeme zvážit všechny dostupné možnosti. Vnitřní stínění lze stále a s jistotou vyřešit různými typy vnitřních žaluzií, moderní technologie ale nabízejí velmi hezké Látkové rolety, Plisé nebo nádherné Japonské stěny.

Než se rozhodnete, podívejte se na nabídku firmy Proalu, předního prodejce veškerého druhu stínění!
(od srpna 2015 je součástí naší webové prezentace sekce Interiérové stínění

Vnitřní žaluzie
Dnešní trh nabízí různé varianty technického řešení vnitřních žaluzií a nepřeberné množství dstínů

                    

Látkové rolety
Látkové rolety mohou při troše fantazie nádherně doplnit celkový dojem z Vašeho prostoru. Látkové interiérové rolety si jistě zaslouží Vaši pozornost.

                              

Plisé
Plisé je velmi šikovným řešením zastínění oken, zakrytý prostor lze regulovat podle aktuální potřeby – Plisé lze vytahovat a zatahovat z obou stran


​            

Japonské stěny
Japonské stěny (japonské rolety) jsou v oblasti stínění vnitřního prostoru třešničkou na dortu. Vyberte si z mnoha dekorů a ozdobte originálně svůj prostor!


20. srpen, 2015 Venkovní žaluzie - elegantní stínění domu či bytu

Venkovní žaluzie splní vysoké požadavky na ochranu a stíněnízároveň svým neotřelým vzhledem doplní celkový dojem Vašeho jedinečného domu

Podle Vašich představ na intenzitu stínění lze volit z různých typů lamel, možnosti ovládání Vám rádi předvedeme! 

Barevná škála je nepřeberná, a tak už není proč váhat!

​Zavolejte nám ještě dnes, rádi Vám s výběrem poradíme.                
 
Rychlý kontakt: 800 155 000

                                                                                  
13. srpen, 2015 Konfigurátor barev také v mobilní verzi
V rámci redesignu webových stránek jsme pro Vás zpřístupnili konfigurátor barev také pro všechna mobilní zařízení. 
Počínaje srpnem 2015 si tak můžete nejen na Vašich pevných počítačích, ale také na tabletech či chytrých telefonech, hrát s barvami Vašeho domu. 

Navolte barvu střechy, fasády nebo i oken či vrat, a zkoušejte, jaká barva rolet bude Vašemu domu slušet nejlépe. Až na to přijdete, hned nám zavolejte!

Také pokud budete potřebovat jakoukoliv radu, jsme tu pro Vás.
 

Rychlý kontakt: 800 155 000

Konfigurátor barev 
4. prosinec, 2014 Barvy rolet a žaluzií do překladu VARIO ZDARMA!
Při nákupu keramického systému Porotherm, včetně roletových/žaluziových překladů Porotherm VARIO, v období od 1.9. do 31.12.2014, získáváte Slevový poukaz, díky kterému můžete objednat předokenní rolety, nebo venkovní žaluzie v barvách podle Vašeho přání, přičemž tyto speciální barvy rolet/žaluzií, nebo Renolitové dekory dřeva budete mít ZDARMA.
18. červen, 2014 REKONSTRUKCE FASÁDY BYTOVÉHO DOMU

Bytový dům s předokenními roletami a celkovou rekonstrukcí a zateplením fasády je zajímavější architektonickou kompozicí, než většina novostaveb. U přízemních oken jsou rolety nutností, již vzhledem k lehké dostupnosti z okolního terénu. U všech ostatních oken, orientovaných na jihozápad jsou rolety dokonalým stínícím prvkem v každém parném letním odpoledni.

Vzhledem k lokaci bytového domu na okraji města, v těsném sousedství remízků a polí, je užitečným doplňkem mnoha rolet integrovaná rolovací síť proti hmyzu.
 

 
1. leden, 2012 Garance nejlepší ceny venkovních rolet
 
Společnost PROALU nyní garantuje nejlepší ceny všech typů rolet dodávaných včetně montáže, na dům nebo byt. Garance platí pro případ, že zákazník jedná se společností PROALU o dodání rolet a nalezne v nabídce jiného dodavatele srovnatelnou levnější nabídku.

 

 

V takovém případě bude cena rolet snížena na úroveň této levnější nabídky, nebo bude zákazníkovi vyplacena prémie ve výši 10% z rozdílu mezi oběma nabídkami.

 

Za srovnatelnou nabídku se považuje taková nabídka rolet, která je srovnatelná z hlediska následujících parametrů:

spocitejte-si-cenu

Posuzují se pouze nabídky společností – právnických osob, vyrábějících nebo dodávajících předokenní rolety, které tuto činnost veřejně deklarují a tyto informace jsou veřejně dostupné (např. na internetu, v telefonních seznamech, inzercí v tisku, letácích apod.), nikoli soukromé nebo jiné nabídky. Srovnávací nabídka musí být doložena ze strany zákazníka oficiální nabídkou jiného dodavatele v listinné podobě. Před vyplacením provize předkládá zákazník kupní smlouvu uzavřenou mezi ním a tímto dodavatelem.

Možnost vyplacení prémie zaniká okamžikem vyrovnání nabídek, nebo uzavřením kupní smlouvy nebo smlouvy o dílo mezi společností PROALU a zákazníkem.

cn-nonamecn-proalu